Chovatelská stanice z Růžového Barvínka  

 

V naší chovatelské stanici se narodila první štěňátka anglických kokršpanělů v roce 1979 naší fence černobílé fence a modrému bělouši. Ale kokři u nás v té době byli již několik let.

Prvního kokršpaněla modrého bělouše jsem si pořídil v roce 1972. Jmenoval se Jar z Grygovských skal a byl to nenahraditelný pomocník v lese. Byl hlasitý na stopě, nos vždy ohodnocen známkou 4. Nezůstali jsme pouze u skládání zkoušek a vydali se také na výstavní pole. Výstavní rok 1974 se pro nás stal velmi úspěšný - titul Klubový vítěz a Vítěz Rožnova 1974 na speciální výstavě a titul Vítěz třídy pracovní a r.CACIB v Brně, CAC v Maďarsku. Po těchto úspěších k nám přišla černobílá fena Arra z Velkého Kosíře, dcera Jara. Od té doby kokři patří do naší domácnosti. Dnes v chovu působí již vnučky, pravnučky a prapravnučky našich prvních psů. Celá léta jsme zůstali věrni tomuto plemeni. V současné době chováme především zbarvení modrý bělouš a tricolor, občas se narodí oranžový bělouš.

Po celá léta prochází naši psi a feny loveckým výcvikem a své vlastnosti přenáší i na své potomky. V současné době je hvězdou naší CHS šampion Flek z Růžového Barvínka.

Cílem naší chovatelské snahy jsou zdraví a lovecky využívaní pejsci, samozřejmě s typickou povahou a vzhledem - dual purpose. Chceme zachovat psa hlasitého na stopě, aportujícího a s vynikajícím nosem.
 

typické štěňátko CHS z Růžového Barvínka

 

 naši psi naše feny štěňátka kontakt