CHARWAY CHECKMATE


Charway Checkmate

4 CAC, 4 r.CAC,2 r.CACIB, BOB, BIG

                                                     plnochrupý, dominantně černý pes (BBEE)

anglický import

Monty se narodil v Anglii u paní Janice Prichard. Jde o jednu z nejprestižnějších chovných stanic Velké Británie, která se orientuje na kvalitu, ne kvantitu, a proto je zcela běžné, že na štěňátko z této chovní stanice se čeká několik let. V roce 1970 začala paní Janice Prichard chovat na tom nejlepším z chovu Ballyduff, Sandylands a Timspring. Při vysoké exteriérové kvalitě chovu dbá na zdraví a pracovní upotřebení. Chov je orientován na černou barvu, občas se objeví hnědé štěňátko. Samozřejmostí je vyšetření dysplazie kyčelního kloubu, lokte a pozadí očí.
Nejslavnějším pejskem se stal Charway Ballywillwill, kterého mají v rodokmenu i labradoři českého chovu ze zahraničních krytí po psech Cambremer Royal Musician a Blondella Bonny Lad.

Tak tedy Monty je krásný černý pes, který se narodil 10.5.1995 a ještě jako malí štěňátko přiletěl do Prahy, kde si jej vyzvedla jeho panička paní Michaela Dočekalová. 
Dnes je aktivně využíván v chovu, a paradoxně jeho potomci dosahují ještě větších výstavních ocenění než on sám, i když i ty jsou veliké: 4 CAC, 4 r.CAC,2 r.CACIB, BOB, BIG. Jeho dcery a synové již sbírají CAJC,CAC na našich výstavách.


Cambremer Tom Cobbley of Charway

Arabelčin dědeček

Angličan každým coulem, typická hlava

Cambremer Tom Cobbley of Charway


ZPĚT